استاندار خراسان جنوبی : درآمدهای مالیاتی کارکردهای متنوع و مهمی دارد و می تواند ضمن مدیریت منابع درآمدی و اعتبارات داخل کشور و کمک به توسعه زیرساخت ها برای عموم جامعه، زمینه سرمایه گذاری برای نسلهای آتی و تحقق سایر ظرفیت های کشور را نیز فراهم نماید.
چاپ مطلب

دیدار استاندار از اداره کل
استاندار خراسان جنوبی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و جمعی از مدیران کل ستادی ایشان با هدف عرض خداقوت به مدیرکل و کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان و همچنین اطلاع از روند ارائه خدمات و پاسخگویی به ارباب رجوع از اداره کل امور مالیاتی استان بازدید و با جمعی از همکاران دیدار و گفتگو نمودند .
آقای جعفر احسانی مهر مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن خیر مقدم به استاندار محترم و هیأت همراه به ارائه گزارش اقدامات و برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور و اداره کل امور مالیاتی استان در سال گذشته پرداخت و افزود: یکی از برنامه های مهم و مورد تأکید سازمان امور مالیاتی کشور وصول با اصول مالیات است و خداوند را شاکریم که با همراهی و مشارکت چشمگیر فعالان محترم اقتصادی، حمایتهای مسئولان دستگاههای اجرایی و مجاهدت همکاران اداره کل امور مالیاتی استان این امر در سال گذشته با کمترین میزان اعتراضات و یا تنش برای مودیان مالیاتی، محقق گردید.
ایشان ادامه داد: متأسفانه سال گذشته نیز شاهد شیوع بیماری منحوس کرونا و آسیبهای جدی به فعالیتهای اقتصادی بوده و هستیم; به نحوی که سهم درآمدهای مالیاتی مشاغل و کسبه استان در سال 1398 حدود هفت درصد کل درآمدهای مالیاتی استان بوده است و این میزان در سال 1399 به پنج درصد کاهش یافته است. در همین راستا تسهیلات و دستورالعملهای مناسبی برای مودیان آسیب دیده از کرونا ابلاغ و اجرا گردیده اند.
آقای احسانی مهر درخصوص هوشمند سازی نظام مالیاتی با تکیه بر اطلاعات و داده های بدست آمده گفت: برابر اظهارنامه های عملکرد سال 1398 ارائه شده از سوی اشخاص حقیقی و صحت سنجی آنها، 74 درصد اظهارنامه ها از پرداخت مالیات معاف شده اند و از مابقی اظهارنامه ها در این منبع، 62 درصد آنها تبصره 100 شده یعنی درآمد و مالیات ابرازی از سوی مودیان محترم مالیاتی از سوی این اداره کل تأیید شده است.
ایشان همچنین درخصوص موارد هزینه کرد مالیات در استان خراسان جنوبی گفت: به موجب ماده 26 قانون پنجساله ششم توسعه، تملک اعتبارات و دارایی های اختصاصی به هر استان بر اساس وصول درآمدهای تعیین شده در استان است و این برای همکاران ما جای بسی خوشحالی است که تحقق اهداف تعیین شده، موجب جذب اعتبارات قابل توجه برای رشد و توسعه استان می شود. همچنین از محل مشارکت مودیان محترم مالیاتی در پرداخت مالیات در سال 1399 ، اداره کل امور مالیاتی بیش از 633 میلیارد و 427 میلیون ریال به حساب شهرداری ها، 208 میلیارد و 787 میلیون ریال به حساب دهیاری ها، 16 میلیارد و 864 میلیون ریال به حساب مناطق فاقد دهیاری و 62 میلیارد و 102 میلیون ریال به حساب مناطق عشایری استان جهت توسعه خدمات شهری، روستایی و انجام پروژه های عمرانی واریز نموده است.
آقای احسانی مهر در پایان ضمن اشاره به اهمیت و نقش قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان گفت: رضایتمندی فعالان محترم اقتصادی و حمایت همه جانبه از اشتغال و تولید سالم و مولد سرلوحه کلیه همکاران ما است و امیدواریم با پیاده سازی قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، ضمن وصول عادلانه و با اصول مالیات، کلیه فعالیتهای اقتصادی استان و کشور رصد شده و فرصت فعالیت اقتصادی شفاف و پویا و برابر برای همگان فراهم گردد.
در ادامه جناب آقای حمید ملانوری استاندار استان خراسان جنوبی ضمن اشاره به شعار تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با عنوان "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" گفت: سالهای متمادی تکیه بودجه کشور بر اساس درآمدهای نفتی بوده است که متأسفانه با دشمنی کشورهای استعماری و تحریمهای ظالمانه، این درآمدها با چالشهای بسیاری مواجه شده است و از طرفی فرصتهای بسیاری برای رشد سایر سرمایه های کشور از بین رفته است. ولی با هدایت و راهبری رهبر معظم انقلاب و تأکید بر اقتصاد مقاومتی به منظور ایجاد درآمدهای پایدار داخلی، مالیات به عنوان یک درآمد بر اساس اقتصاد داخلی مانند سایر کشورهای توسعه یافته در دستور کار قرار گرفته است.
ایشان ادامه داد: درآمدهای مالیاتی کارکردهای متنوع و مهمی دارد و می تواند ضمن مدیریت منابع درآمدی و اعتبارات داخل کشور و کمک به توسعه زیرساخت ها برای عموم جامعه، زمینه سرمایه گذاری برای نسلهای آتی و تحقق سایر ظرفیت های کشور را نیز فراهم نماید.
آقای ملانوری ضمن اشاره به سهم درآمدهای مالیاتی منابع مختلف استان گفت: درآمدهای مالیاتی استان با اخذ مالیات از بخش های مختلف نظیر بنگاه ها و واحدهای اقتصادی بزرگ، واحدهای تولیدی، صنعتی، واحد های کسب و کار صنفی، کارکنان دولت، و شخصیت های حقوقی و غیر دولتی و ... تأمین می شود و می توان گفت همه به نوعی در پرداخت و وصول مالیات مشارکت دارند. ولی در اخذ درآمدهای مالیاتی از واحدهای صنفی خرد و کوچک، بایستی فضای کسب و کار استان، رونق تولید و بازار و همچنین شیوع بیماری کرونا مورد توجه ویژه قرار گیرد و ضمن حمایت همه جانبه از ایشان، در قالب فضای تعامل و درک مشترک، درآمدهای مالیاتی به نحوی محقق شود که نشاط تولید و اشتغال در جامعه از بین نرود. همچنین از سوی دیگر بایستی با همراهی همه دستگاههای اجرایی، به نحوی برنامه ریزی کنیم که بنگاههای اقتصادی بزرگ که نقش مهم و بسزایی در اشتغال، چرخه اقتصادی، رونق فضای کسب و کار و مطمئنا تحقق درآمدهای مالیاتی دارند، توسعه پیدا کنند. لذا بایستی از تمامی امکانات و ظرفیتها برای حضور و فعالیت سرمایه گذاران اهلیت دار با اولویت سرمایه گذاری مردم داخل استان استفاده گردد تا روز به روز شاهد رشد و توسعه اقتصادی استان در تمامی بخشها باشیم.
در ادامه ضمن تقدیر و تشکر استاندار از تحقق اهداف و برنامه های اداره کل امور مالیاتی استان، از بخشهای مختلف ستادی اداره کل امور مالیاتی استان بازدید به عمل آمده و نحوه روند ارائه خدمات و پاسخگویی به ارباب رجوع به سمع و نظر ایشان رسید.

تاریخ خبر: 1400/02/05
کلمات کلیدی: سرمایه گذاری شهرداری ها و دهیاری ها استاندار خراسان جنوبی تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها  

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی