پایانه های فروشگاهی از چه نوع نرم افزاری استفاده می کنند؟
چاپ مطلب

پایانه های فروش با سیستم های مستقل و چند سروره فرق دارند. عمق و پیچیدگی نرم افزاری که این ماشین ها را راه اندازی می کند، نیز متفاوت است ، از نرم افزارهای جاسازی شده ای که در داخل آنها اجرا می شوند تا سیستم های پیچیده که از طریق رایانه ها و سرورهای شبکه اجرا می شوند ، متفاوت است. امروزه نرم افزار های پایانه های فروشگاهی با سفارشی سازی این دستگاه ها، استفاده از آن ها را آسان ساخته اند. اکثر پایانه های فروشگاهی از یک یا چند ریز پردازنده استفاده می کنند که توسط نوعی نرم افزار هدایت می شوند. این نرم افزار ممکن است بخشی از میان افزار سازنده باشد یا در دستگاه جداگانه ای ذخیره شود.
سیستم های ثبت پیچیده تر ممکن است شامل نرم افزارهای نقطه فروش باشند. این سیستم ها پایانه های فروش را که از طریق نرم افزار ارتباطی با رایانه های شخصی یا سرورهای شبکه ای مرتبط می شوند، ترکیب می کنند.این سیستم های پیشرفته هر کالایی را که با توجه به تاریخ ، زمان و قیمت فروخته می شود ردیابی می کنند و از این طریق اطلاعات فروش زیادی ارائه می دهند.
اکنون بسیاری از پایانه های فروش از کارت های حافظه مبتنی بر فلش استفاده می کنند که می تواند با رایانه شخصی و نرم افزار تهیه شده توسط سازنده، ثبت شود. سیستم های POS با استفاده از یک یا چند رایانه شخصی برای بارگیری و به روزرسانی محصولات و قیمت ها به نصب و پشتیبانی بیشتری نیاز دارند.
قبل از آغاز قرن بیستم ، معاملات خرده فروشی معمولا با استفاده از نوعی سیستم دفتر کل انجام می شد. این فرایند دست و پا گیر و وقت گیر بود. اختراع پایانه های فروشگاهی مدرن ، که بعضا به دستگاه POS نیز اطلاق می شود ، در خرده فروشی استفاده می شود. اگر مشاغل خرده فروشی کوچکی را اداره می کنید ، احتمالا به پایانه ی فروشگاهی نیاز دارید . قبل از تصمیم گیری در مورد دستگاه مناسب برای مشاغل خود ، باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید.
در گذشته صندوق های نقدی سنتی به صورت دستی کار می کردند ، دستگاه های مکانیکی که یک کشوی پول نقد را با یک دستگاه افزودنی ترکیب می کردند. ظهور صندوق های الکترونیکی تقاضای صندوق های دستی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است ، اما هنوز هم کاربردهای خود را دارند. اگر یک کسب و کار فقط با پول نقد و تعداد محدودی اقلام فروش داشته باشدکه باید آنها را ردیابی کند ، یک صندوق فروش دستی مناسب است. صندوق های فروش این مزیت را دارند که ارزان و استفاده از آنها آسان است ، اما به راحتی نمی توانند با پایانه های فروش الکترونیکی رقابت کنند.پایانه های فروش جدید دقت و اطلاعات دقیق تری نسبت به صندوق های دستی ارائه می دهند. همچنین بسیاری از مدل های آن توانایی به روزرسانی را دارند.
وظیفه اصلی همه صندوق های نقدی ، چه مکانیکی و چه الکترونیکی ، ثبت معاملات فروش و ذخیره پول نقد و سایر وظایف پرداخت مانند چک و رسید کارت اعتباری است. همانطور که مدلهای مختلفی را در نظر می گیرید ، به این فکر کنید که آیا برای ردیابی و به روزرسانی ارقام موجودی در زمان واقعی ، تأیید الکترونیکی کارت اعتباری و بررسی معاملات ، یا نگهداری بانک اطلاعاتی مشتری به پایانه فروشگاهی خود نیاز دارید؟ تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید اطلاعات فروش را وارد کنید؟ صفحه کلید سنتی ، اسکنر یا صفحه لمسی. این موضوع را بررسی کنید که آیا یک صندوق فروش دستی قادر به انجام معاملات شما است یا به پایانه فروشگاهی شبکه ای نیاز دارید که بتواند بین واحدهای داخل همان فروشگاه یا چندین مکان ارتباط برقرار کند.
https://smallbusiness.chron.com/kind-software-cash-registers-use-72253.html
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

تاریخ یادداشت: 1400/02/27
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی