مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان
رشد 137 درصدی عوارض مالیات ارزش افزوده استان
چاپ مطلب

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان از رشد 137 درصدی عوارض مالیات ارزش افزوده استان خبر داد و عنوان کرد:تعداد 4186 فقره اظهارنامه مالیات و عوارض ارزش افزوده دوره تابستان 1400 ارائه گردیده که این میزان نسبت به سال گذشته 137 درصد رشد داشته است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان ، جواد انوری با اعلام این خبر گفت :عوارض مالیات بر ارزش افزوده به عنوان منبعی پایدار نقش بسیار مهمی در توسعه شهرها و روستاها خواهد داشت .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان تصریح کرد ، در شش ماهه سالجاری حدود 105 میلیارد تومان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده در استان سمنان به شهرداریها و دهیاری سطح استان پرداخت شده که نسبت به سال قبل 30 درصد افزایش داشته است .
انوری با اشاره به میزان مشارکت مردم فهیم استان در امر تسلیم اظهارنامه های مالیاتی در سالجاری عنوان کرد : در سالجاری مبلغ 2,681,623,101,619 ریال پرداختی از محل اعتبار مالیات برارزش افزوده صورت گرفته است که بدون شک در پیشرفت استان تأثیر بسزایی خواهدداشت .
وی با اشاره به اینکه یک درصد از محل عوارض ارزش افزوده به حوزه سلامت اختصاص می‌یابد، گفت : درآمد‌های حاصل از مالیات بر ارزش افزوده نقش موثری در تحول نظام سلامت به‌خصوص در مناطق محروم، روستاییان و عشایر ایفا می کند ودر همین راستا در سال 1399 مبلغی به این بخش اختصاص یافته که در ارتقای بخش بهداشت و سلامت استان موثرخواهد بود .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به این که عوارض وصول شده از محل مالیات بر ارزش افزوده در هر استان جهت عمران و آبادانی همان منطقه هزینه می‌شود، تأکید کرد : تحقق درآمدهای مالیاتی رابطه مستقیمی با توسعه و پیشرفت هر استان خواهد داشت اگر مردم با اطلاع سانی صحیح از نحوه هزینه کرد درآمدهای مالیاتی در شهر و روستای محل سکونت خود آگاه شوند .
انوری با بیان اینکه مالیات یکی از مولفه های تامین درآمد و مدیریت اقتصادی برای دولت ها در کشورهای پیشرفته و درحال توسعه است، تاکید کرد: امروزه در کشورهای توسعه یافته 100 درصد درآمدهای دولت از محل دریافت مالیات محقق می‌شود .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان اظهار امیدواری کرد ، با راه‌اندازی یک نظام مالیاتی منظم، دقیق و هوشمند و اعتماد مردم به نظام مالیاتی قطعا شاهد توسعه و آبادانی استان خواهیم بود .
انوری با اشاره به هوشمند سازی نظام مالیاتی و اجرای طرح جامع مالیاتی گفت : ایجاد طرح جامع مالیاتی و ایجاد بانک اطلاعاتی هوشمند یکی از دستاوردهای نظام مالیاتی محسوب می‌شود که با اجرای این طرح و هوشمندکردن نظام مالیاتی با ایجاد سامانه‌ها و بانک‌های اطلاعاتی، اطلاعات شفاف مالی و درآمدی افراد رصد و منابع مالیاتی جدید شناسایی می‌شود.
مدیر کل امور مالیاتی استان ضمن تاکید بر اجرای عدالت مالیاتی در استان خاطر نشان کرد : کسب رضایتمندی مودیان مالیاتی از طریق برقراری عدالت مالیاتی، شناسایی درآمدهای مشمول مالیات و کاهش فرار مالیاتی نیز همواره مدنظر است.

تاریخ خبر: 1400/07/20
کلمات کلیدی: ارزش افزوده رشد 137 درصدی عوارض 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی