مدیرکل امورمالیاتی استان ایلام:
پرداخت مالیات به توسعه همه جانبه استان منجر می شود

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام گفت: عواید پرداخت مالیات به توسعه استان به ویژه در امور عمرانی، و توسعه شهرها و روستاها کمک می کند.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، امیدی، مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام با بیان اینکه بر اساس ماده 123 قانون برنامه پنجم توسعه، عوارض وصولی ارزش افزوده و عوارض آلودگی واحدهای تولیدی موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده به نسبت جمعیت بین شهرداری ها و دهیاری های همان شهرستان توزیع می شود، اظهارداشت: در سه ماهه ابتدایی سال جاری بیش از 39 میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری ها و دهیاری های استان پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه پرداخت عوارض وصولی مالیات بر ارزش افزوده استان در سه ماه ابتدایی سال جاری نسبت به سال گذشته، 87 میلیون ریال افزایش داشته است، افزود: در همین راستا در سال 95، بیش از 331 میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری های استان پرداخت شده است.
مدیرکل امور مالیاتی ایلام همچنین به افزایش آمار خوداظهاری مالیاتی مودیان مالیاتی استان اشاره کرد و بیان داشت: در سال مالی گذشته، در منبع مشاغل (اشخاص حقیقی) 17 هزار و 496 مورد، در منبع اشخاص حقوقی یک هزار و 858 مورد و در منبع املاک سه هزار و 554 اظهارنامه دریافت شده است.


تاریخ خبر: 1396/06/12
کلمات کلیدی: پرداخت مالیات ایلام