مدیر کل امور مالیاتی اصفهان تاکید کرد:
حمایت ازفعالان اقتصادی و صنعتگران با مشوق های مالیاتی

مدیر کل امور مالیاتی اصفهان اظهار داشت: حمایت از فعالان اقتصادی و صنعتگران استان با ارایه مشوق های مالیاتی در اولویت است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، امیری، مدیر کل امور مالیاتی اصفهان در دیدار با فرماندار شهرستان نایین به بررسی و حل مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی استان پرداخت.
امیری اظهار داشت: مهمترین سرمایه برای تامین درآمدهای عمومی دولت تکیه بر درآمدهای مردمی و بالاخص درآمدهای مالیاتی است و با تمام توان در جهت حمایت از واحدهای تولیدی، صنعتی و ارایه مشوق های مالیاتی که در قانون مالیات های مستقیم آمده است، تلاش خواهیم کرد.
مدیر کل امور مالیاتی اصفهان به جایگاه سازمان مالیاتی در تحقق عدالت مالیاتی و تلاش کارکنان امور مالیاتی استان در راستای تحقق برنامه های سازمانی اشاره کرد و گفت: وصول مالیات توسط اداره کل امور مالیاتی در کنار رضایت مندی مودیان از اهمیت خاصی برخوردار است.
امیری با اشاره به لزوم ثبت نام مودیان در نظام مالیات بر ارزش افزوده گفت: متاسفانه عده ای در سطح بازار و اصناف بدون ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده اقدام به دریافت مالیات از کالاهای معاف می نمایند که این موضوع به طور جدی توسط سازمان بازرسی اصناف مورد پیگیری قرار می‏ گیرد.
وی هم چنین افزود: در راستای حمایت از تولید و اشتغال و ایجاد فضای کسب و کار سالم بخشنامه ای به کلیه ادارات در راستای انجام توافق با مودیان و کاهش طرح پرونده ها در هیأت های حل اختلاف مالیاتی تنظیم و ابلاغ شده است.
مدیرکل امور مالیاتی اصفهان با اشاره به جایگاه هیأت های حل اختلاف مالیاتی در دادرسی مالیاتی تصریح کرد: حضور 3 نفر عضو هیأت در زمان رسیدگی الزامی است و مودیان می بایست در این راستا دقت لازم را معمول نمایند که با 3 نفر رسمیت جلسات هیأت ها حفظ شود و در هر شرایطی هیأت های حل اختلاف می بایست به دادرسی مالیاتی مطروحه رسیدگی نمایند.
وی هم چنین، 1 درصد واریزی از سهم ارزش افزوده به حساب وزارت بهداشت تحت عنوان طرح سلامت وکمک به بیماران صعب العلاج و تجهیزات بیمارستانها را از دستاوردهای پرداخت به هنگام مالیات بر ارزش افزوده دانست و تامین درآمدهای عمومی کشور از محل مالیات را مهم برشمرد و ابراز امیدواری کرد که از طریق سیستم مالیاتی کشور فضای کسب و کار سالم به دور از هرگونه نگرانی ایجاد گردد.
مدیر کل امور مالیاتی اصفهان گفت: تعامل بسیار خوبی با اتحادیه های صنفی وجود دارد و بخشودگی 100 درصد جرایم مالیاتی قابل بخشش در صورت پرداخت اصل بدهی مالیاتی به کلیه ادارات در سطح استان ابلاغ شده است.
در خاتمه، فرماندار نایین، فضای مناسب این شهرستان را برای فعالیت‏های اقتصادی حائز اهمیت دانست و با اشاره به مشکلات فعلی رکود بازار، تلاش در راستای توسعه اقتصادی و حمایت از تولید و اشتغال را از مهمترین اهداف برشمرد.


تاریخ خبر: 1396/12/08
کلمات کلیدی: اصفهان مشوق های مالیاتی