مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی:
اقتصاد درون‌زا بر پایه مالیات، نیاز به همکاری همه مسئولین دارد

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی در جلسه بررسی فرصت‌های اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مالیاتی شهر بیرجند گفت: الگوی اقتصادی درون‌زا بر پایه مالیات نیاز به همکاری همه مسئولین دارد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، نباتی، مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از جانب مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر پیروی از الگوی اقتصادی درون‌زا، قطع اتکا به درآمدهای حاصل از فروش نفت و جایگزینی آن با درآمدهای پایدار مالیاتی، نیاز به همکاری، مساعدت و همدلی مسئولین در ایجاد و نهادینه کردن بسترهای فرهنگی لازم در بین آحاد مردم دارد.
وی افزود: دیدگاه سازمان امور مالیاتی کشور تعامل با مردم است و ما نیز در اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی سعی می‌کنیم ضمن ارائه بهترین خدمات به مردم استان و حداکثر همکاری با فعالان اقتصادی و مودیان مالیاتی، مالیات حقه دولت را وصول نماییم.
نباتی اعلام کرد: بخشی از مالیات پرداخت‌شده توسط مردم به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز می‌شود، لذا با تعاملی که بین اداره کل امور مالیاتی و شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان وجود دارد سعی می‌شود خدمات و امکانات مناسبی در اختیار مردم استان خراسان جنوبی قرار گیرد.
در ادامه جلسه، جاوید، شهردار بیرجند نیز اظهار داشت: در حال حاضر مالیات ‌بر ارزش‌افزوده که به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود کمک قابل‌توجهی به اجرای پروژه‌های شهری و خدمات می‌کند; ازاین‌رو امور مالیاتی به‌عنوان یار و مددکار شهرداری‌ها بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های جاری را تأمین می‌کند.


تاریخ خبر: 1396/12/07
کلمات کلیدی: خراسان جنوبی اقتصاد درون زا