فرماندار قاین تاکید کرد:
مالیات، بهترین منبع برای ارائه خدمات به مردم

فرماندار قاین در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: مالیات بهترین منبع درآمدی جهت ارائه خدمات به مردم است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، کهن ترابی، فرماندار قاین در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی واحدهای اقتصادی شهرستان قاین گفت: استان خراسان جنوبی و بالطبع آن شهرستان قاین یکی از مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور است، لذا بایستی با نگاه ویژه حمایت‌های لازم از این استان صورت پذیرد; اما بااین‌حال مودیان باید نسبت به انجام تکالیف قانونی در خصوص پرونده‌های مالیاتی خود عمل نمایند.
وی ادامه داد: مالیات وصول‌شده مجددا در قالب طرح‌های اعتباری مختلف به شهرستان‌ها برمی‌گردد، لذا باید بااطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی گسترده‌تر موارد مصرف مالیات به اطلاع مردم رسانده شود و در این خصوص باید از کلیه ابزارها و امکانات استفاده شود تا اعتماد دوجانبه‌ای بین مردم و خدمتگزاران ایشان ایجاد شود.
کهن ترابی افزود: مردم باید بدانند که افزایش مشارکت ایشان در برنامه‌ها و اقدامات اجرایی کشور، موجب افزایش رفاه آنان و توسعه کشور می‌شود، لذا امروزه نیاز است با استفاده از کلیه ابزارها و امکانات لازم مانند آموزش‌وپرورش، صداوسیما، فضای مجازی و ... کلیه اقدامات و خدمات دستگاه‌های اجرایی و نقش مردم شریف در حمایت و همیاری این دستگاه‌ها تبیین شود و فرهنگ‌سازی لازم صورت پذیرد.
فرماندار قاین گفت: تجربه موفق کشورهای توسعه‌یافته نشان داده است که تأمین هزینه‌های دولت از محل مالیات بهترین منبع درآمدی جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم است، لذا باید سعی شود نتایج پرداخت مالیات مانند انجام فعالیت‌های عمرانی و آبادانی از محل مالیات به اطلاع مردم برسد.


تاریخ خبر: 1396/12/28
کلمات کلیدی: خراسان جنوبی قاین