مدیر کل امور مالیاتی اصفهان تاکید کرد:
افزایش عدالت مالیاتی، با کاهش فرار مالیاتی

مدیر کل امور مالیاتی اصفهان اظهار داشت:افزایش عدالت مالیاتی و رضایت مندی مودیان با کاهش فرار مالیاتی امکان پذیر است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مهدلو، مدیر کل امور مالیاتی اصفهان در نشست با شهردار و اعضاء شورای شهر شاهین شهر، عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان را در راستای تحقق عدالت مالیاتی دانست و تصریح کرد: موانعی را که باعث دورشدن از تحقق عدالت مالیاتی می شود از سر راه برداشته و خواستار کاهش فشار مالیاتی بر مردم هستیم.
در ادامه، مهدلو با اشاره به این که هدف اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان اجرای کامل طرح جامع مالیاتی در سال 97 است، گفت: امیدواریم با اجرایی شدن این طرح ملی گامی مهم جهت افزایش رضایت مندی مودیان برداشته شود و موجب کاهش هزینه های اداری در نظام مالیاتی کشور شود.
مدیر کل امور مالیاتی اصفهان،یکی از مهم ترین مسائل مربوط به نظام مالیاتی را شناسایی راههای فرار از پرداخت مالیات و راهکارهای جلوگیری از آنها و شناسایی منابع جدید مالیاتی برشمرد.
مهدلو هم چنین افزود: تمام سعی ما بر این است که به شهرداریها کمک شود چرا که کمک به شهرداریها کمک به مردم است و بازخورد فعالیت های شهرداری برای مردم قابل لمس می باشد.
مدیر کل امور مالیاتی اصفهان با بیان این که، بخش عمده‌ای از اعتبارات و درآمدهای مالیاتی صرف عمران، آبادانی و امور زیربنایی کشور می‌شود، گفت: اگر مودیان مالیاتی و افراد جامعه بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می‌پردازند صرف آبادانی کشور و ایجاد امکانات رفاهی برای خودشان می شود با میل و رغبت بیشتری حاضر به مشارکت می شوند.
شهردار شهرستان شاهین شهر نیز در خاتمه، به بحث استرداد مالیاتی و همچنین عوارض آلایندگی پالایشگاه ها اشاره کرده و از آمادگی شهرداری این شهرستان، جهت همراهی با اداره کل امور مالیاتی استان برای نهادینه‌سازی فرهنگ مالیاتی در جامعه خبر داد و گفت: تخصیص سه درصد از مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها کمک بزرگی به توسعه و نوسازی اماکن و تجهیزات شهری می‏ کند.


تاریخ خبر: 1397/04/17
کلمات کلیدی: اصفهان