مدیر کل امور مالیاتی اصفهان تاکید کرد:
رفع مشکلات مالیاتی مودیان از اولویت های اداره کل است

مدیر کل امور مالیاتی اصفهان اظهار داشت: رفع مشکلات مالیاتی مودیان از اولویت های اداره کل امور مالیاتی استان است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مهدلو،مدیر کل امور مالیاتی اصفهان با حضور در برنامه رادیویی "نقد و نظر" استان به تبیین برنامه‏ های مالیاتی پرداخت.
مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان باتشریح اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده که در 160 کشور اعمال شده افزود: مودیان باید مالیات بر ارزش افزوده را به صورت نقد پرداخت کند، اما اداره کل امورمالیاتی استان در حال حاضر مالیات را به صورت اقساط بلند مدت 12ماهه و حتی بیشتر دریافت می‌کند تا فشاری به تولیدکنندگان وارد نشود.
مهدلو با بیان این که قانون ، وظیفه تمام دستگاه ‌ ها را مشخص کرده است گفت: طبق قانون فعالان اقتصادی وظایفی را بر دوش دارند مبنی بر اینکه هر دوره اظهارنامه مالیاتی را تسلیم و پرداخت کنند و طبق قانون، مالیات به هیچ واحد تولیدی تحمیل نمی‌شود.
مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان تاکید کرد: برای آن دسته از واحدها و فعالان اقتصادی که فعالیت می کنند و مالیات پرداخت نمی کنند، دستگاه های نظارتی وجود دارد که پیگیر وصول مالیات معوقه هستند و در واقع ما برای احقاق حق دولت از تمام دستگاه‌های نظارتی استفاده کرده ایم و مالیات را از واحدی که پرداخت نکرده مطالبه خواهیم کرد.
مهدلو هم چنین گفت: با توجه به شرایط اقتصادی در صدد ارائه کمک‌هایی به واحدهای تولیدی در قالب بخشودگی جرایم هستیم و در قانون مالیات بر ارزش افزوده یک حلقه و چرخه وجود دارد، که مالیات ازیک فعال اقتصادی به فعال دیگر منتقل می ‏شود و در نهایت مصرف کننده نهایی آن را می‏ پردازد
وی در ادامه اظهار داشت: امیدواریم با شفاف سازی اطلاعات مالیاتی و اطلاع رسانی دقیق به مودیان دیگر شاهد فرار مالیاتی برخی اشخاص نباشیم.
در خاتمه، مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان تأکید کرد: مودیان اظهارنامه های مالیاتی خود را باید به موقع ارایه کنند و مالیات متعلق را پرداخت نمایند تا مشمول جرایم مالیاتی نشوند.


تاریخ خبر: 1397/07/29
کلمات کلیدی: اصفهان