مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی خبرداد:
واریز بیش از 450 میلیارد ریال به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی در گفتگو با واحد خبر صداوسیمای استان گفت: از محل عوارض وصول‌شده در نظام مالیات بر ارزش‌افزوده در شش‌ماهه نخست سال جاری، بیش از 450 میلیارد ریال مستقیما به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز گردیده است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، نباتی، مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی با اعلام این خبر افزود: از این میزان، مبلغ 297 میلیارد ریال به‌حساب شهرداری‌ها و مبلغ 153 میلیارد ریال به‌حساب دهیاری‌های استان به‌منظور ارائه خدمات عمرانی، رفاهی و اجرایی واریزشده است و در همین بازه زمانی، بیش از 126 میلیارد ریال نیز به‌حساب شهرداری بیرجند واریز گردیده است.
نباتی ضمن اشاره به برنامه‌های سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تحول در نگرش مردم و همچنین تغییر رفتار سازمانی جزو برنامه‌های اصلی ادارات کل امور مالیاتی قرارگرفته و تعامل و ارتباط موثر با مودیان مالیاتی جهت ارائه خدمات مناسب به ایشان و رفع مسائل و مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی در دستور کار همکاران ما در ادارات امور مالیاتی قرار دارد.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر با توجه به مسائل و مشکلات اقتصادی منطقه و استان، در سال جاری و سال قبل هیچ‌گونه افزایش نرخ مالیاتی نداشته‌ایم و تحت هیچ شرایطی نیز اجازه نمی دهیم در حق کسی اجحاف شود و یا فشار مضاعفی وارد شود، بلکه هدف ما تحقق درآمدهای مالیاتی از محل مبارزه با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان مالیاتی جدید است.
وی ادامه داد: با استفاده از رکوردهای اطلاعاتی اعلام‌شده در سامانه‌های مالیاتی خصوصا اطلاعات خریدوفروش ثبت‌شده در سامانه 169 مکرر، مالیات تشخیصی مودیان مالیاتی تا حد قابل قبولی به واقعیت نزدیک شده و شناسایی مودیان مالیاتی جدید و پیشگیری از پدیده فرار مالیاتی بسیار سهل‌تر از گذشته شده است.


تاریخ خبر: 1397/08/28
کلمات کلیدی: خراسان جنوبی