مدیرکل دیوان محاسبات استان ایلام:
ارتقاء عدالت مالیاتی با اجرای طرح جامع مالیاتی

مدیرکل دیوان محاسبات استان ایلام اعلام کرد: با اجرای طرح جامع مالیاتی عدالت مالیاتی ارتقاء می یابد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمدی منش، مدیرکل دیوان محاسبات استان ایلام در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان بابیان این مطلب اظهار داشت: طرح جامع مالیاتی و ماده 169 قانون مالیات‌های مستقیم و نیز ماده 38 قانون مالیات بر ارزش‌افزوده تسهیل وصول عادلانه درآمدهای مالیاتی و جلوگیری از تضییع حقوق دولت و بیت‌المال را به دنبال دارند.
وی ارتباط و تعامل سازنده و نظارت‌پذیری مثبت مجموعه مالیاتی را فرصت مناسبی برای پیشبرد امور دانست و با اشاره به حساسیت و مشکلات وصول مالیات اظهار داشت: عدالت مالیاتی و حفاظت از بیت‌المال هدف مشترک این دو دستگاه اجرایی است و تلاش ما در دیوان محاسبات این است که از طریق سیاست‌های پیشگیرانه، از بروز فساد و تخلف جلوگیری کنیم.
عزیز اله عباسپور مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام نیز در این دیدار در توضیحاتی بابیان اینکه تکریم ارباب‌رجوع و پاک دستی سرلوحه کار در نظام مالیاتی است، تصریح کرد: با راه‌اندازی کامل طرح جامع مالیاتی، دسترسی این سازمان به همه منابع اطلاعاتی و تعامل با بخش خصوصی و دولتی فراهم‌شده و فرآیند شناسایی، تشخیص و وصول مالیات عادلانه‌تر خواهد شد.
وی همچنین به موضوع معوقات مالیاتی و سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با صدور بخشنامه‌ها و اجرای برنامه‌های جدید سازمان امور مالیاتی کشور، این موضوعات تعیین تکلیف و ساماندهی خواهد شد.
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام در پایان به دو و نیم برابر شدن پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل ارزش‌افزوده در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.


تاریخ خبر: 1397/10/08
کلمات کلیدی: ایلام