دفتر آموزش
تغییر روند پاسخگویی به سوالات آزمون تعیین سطح مأموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در سال1398

در اجرای مصوبات جلسه مورخ 08/11/1397 شورای معاونین سازمان متبوع ، وبا عنایت به اینکه با اجرایی شدن طرح جامع مالیاتی همکاران باید در همه منابع مالیاتی آگاهی و تخصص داشته باشند ، بنابراین مقرر گردید در آزمون تعیین سطح سال بعد همکاران به تمامی سوالات(در تمامی منابع) پاسخ دهند.
ضریب سوالات بصورت ذیل تعیین گردیده است:
1-ضریب 4 برای منبع تخصصی به انتخاب داوطلب(40 درصد از نمره کل)
2-ضریب 1 برای سوالات قوانین و مقررات عمومی و ماژول های طرح جامع(20 درصد از نمره کل)
3-ضریب 1 برای سوالات سایر منابع(40 درصد از نمره کل)
آزمون مذکور برای تمامی شاغلین سطوح سازمانی در رشته‌های شغلی مأمور تشخیص مالیات،کارشناس امورمالیاتی سازمان (رده‌های شغلی معاون مدیر کل و پایین تر) به صورت همزمان در سطح کشور در آبان ماه سال آتی برگزار خواهد شد.
بر این اساس دفتر آموزش سازمان نیز ضمن تدوین و معرفی منابع مطالعاتی لازم برای شرکت‌کنندگان تمامی رشته‌های شغلی آزمون موصوف، امکان دسترسی همکاران به منابع پیش‌بینی شده را از طریق سامانه مدیریت یکپارچه آموزش(ایده) بخش کتابخانه الکترونیک به نشانی training.tax.gov.ir فراهم خواهد نمود. لازم به ذکر است بخش عمده سوالات آزمون از منابع دوره های تقویم آموزش ضمن خدمت ادارات کل که به صورت مجازی یا حضوری برگزار شده، طراحی خواهد شد.
در ضمن تلاش خواهد شد با انتخاب شرکت مورد نظر برای مراحل مختلف آزمون -از ثبت نام تا صدور کارنامه نهایی- و در جهت اطلاع رسانی بیشتر به همکاران نسبت به دوره های قبل ،ثبت نام آزمون از اردیبهشت ماه سال بعد شروع شود.
ضمنا یادآور می‌شود ثبت‌نام و شرکت تمامی همکاران رشته‌های شغلی مورد اشاره در آزمون تعیین سطح سال جاری در فرآیند ارتقاء، انتصاب و جابجایی آنان بر اساس روشی که متعاقبا اعلام خواهد شد، الزامی بوده و برگزاری آزمون مجدد برای نفرات غایب یا افرادی که موفق به کسب حد نصاب امتیاز لازم نشوند امکان پذیر نخواهد بود.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA
تاریخ خبر: 1397/11/23
کلمات کلیدی: آزمون تعیین سطح دفتر آموزش