مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی:
رویکرد نظام مالیاتی وصول عادلانه مالیات است

مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی گفت: رویکرد نظام مالیاتی کشور وصول عادلانه مالیات است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، نباتی، مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی، در دیدار با شهردار آیسک اظهار داشت: رویکرد سازمان امور مالیاتی کشور وصول مالیات واقعی و عادلانه است و از طرفی حساسیت ویژه‌ای روی فرار مالیاتی و هرگونه کتمان درآمد داریم.
وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان جهت بهبود فضای شهری و روستایی و افزایش خدمات مناسب گفت: بخشی از هزینه‌های اجرایی دولت از طریق مالیات تامین می شود و اعلام هزینه کرد آن مردم را به پرداخت مالیات ترغیب می کند.
نباتی افزود: مجموعه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به‌عنوان‌ یک بدنه اجرایی، به ارائه خدمات و هزینه کرد بخشی از این هزینه‌های تأمین‌شده از طریق مالیات می‌پردازند و ما نیز سعی می‌کنیم تا حد امکان مسائل و مشکلات مالیاتی بخش‌های مختلف را تا حد امکان رفع نماییم تا ارائه خدمات به مردم استان به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد.
مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی ادامه داد: ما از کلیه فعالان اقتصادی می‌خواهیم که در زمان‌های مقرر قانونی، تکالیف لازم را انجام دهند تا هم ‌دست ما در حمایت لازم از ایشان باز باشد و هم بتوانیم پاسخگوی دستگاه‌های نظارتی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی باشیم.
در ادامه مسعودی، شهردار آیسک نیز، ضمن قدرانی از اداره کل امور مالیاتی استان گفت: متأسفانه اقتصاد ما با نفت گره‌خورده است و در شرایط کنونی با توجه به تحریم‌های ظالمانه کشورهای استعماری، با مشکل نقدینگی و کسب درآمد از محل مشارکت مردم جهت اجرا و یا تکمیل پروژه‌های شهری مواجه شده‌ایم ولی تأمین بخشی از هزینه‌های شهرداری توسط مالیات می‌تواند به ما در ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم کمک نماید.


تاریخ خبر: 1397/12/04
کلمات کلیدی: خراسان جنوبی