مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان:
مشارکت در پرداخت مالیات، عامل توسعه و آبادانی استان

مدیرکل امور مالیاتی سمنان گفت: مشارکت شهروندان در امر پرداخت مالیات باعث توسعه و آبادانی شهرها و روستاهای استان می‌گردد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، بی‌نیاز، مدیرکل امور مالیاتی سمنان گفت: موفقیت‌های اداره کل امور مالیاتی استان مرهون تلاش و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و قضایی و همراهی خوب مردم استان است.
مدیرکل امور مالیاتی سمنان تکریم ارباب‌رجوع در سطح ادارات کل امور مالیاتی استان را یکی دیگر از دستاوردهای این اداره کل برشمرد و افزود: در راستای طرح تکریم ارباب‌رجوع توجه بسیار زیادی به افزایش فضاهای فیزیکی در سطح اداره کل امور مالیاتی استان سمنان، شهرستان شاهرود، ایوانکی و مهدی‌شهر شده و فضای بسیار مطلوبی جهت اجرای طرح جامع نظام مالیاتی ایجادشده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان در ادامه ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد ایجاد و توسعه فضاهای مطلوب در راستای توسعه و اجرای طرح جامع نظام مالیاتی در ادارات تابعه شهرستان خواهیم بود.
بی‌نیاز تصریح کرد: آموزش رکن اساسی سلامت اداری است که می‌تواند در جهت ترویج فرهنگ مالیاتی و اخذ مالیات عادلانه از مودیان مالیاتی نقش محوری و اساسی داشته باشد، در این راستا برای کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان سمنان به‌طور متوسط از سال 1392 تاکنون 194282 نفر ساعت، آموزش در بخش‌های مختلف و برای مودیان مالیاتی 12689 نفر ساعت آموزش برگزارشده است.
مدیرکل امور مالیاتی سمنان افزایش مشارکت مردمی و جلب اعتماد و رضایت مودیان مالیاتی از طریق روش‌های مختلف اطلاع‌رسانی را از برنامه‌های انجام‌شده اداره کل امور مالیاتی استان در جهت ترویج و گسترش فرهنگ مالیاتی برشمرد و بیان کرد: افزایش سطح فرهنگ مودیان مالیاتی می‌تواند در پرداخت به‌موقع مالیات و عمران و آبادانی استان نقش بسزایی را ایفا نماید.
بی‌نیاز خاطرنشان کرد: در سال جاری با توجه به شرایط اقتصادی، مردم استان مشارکت بسیار خوبی در پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده داشتند، به‌طوری‌که در 10 ماهه سال حدودا 50درصد رشد داشته‌ایم.
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان تصریح کرد: در 10 ماهه اول سال جاری حدود 100 میلیارد تومان عوارض به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سطح استان واریز شد که همگی در جهت عمران و آبادانی، توسعه فضای سبز و رفاه حال شهروندان هزینه شده و جلوه‌های تلاش شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ناشی از مشارکت جدی مردم استان در پرداخت به‌موقع مالیات بر ارزش‌افزوده است.


تاریخ خبر: 1397/12/26
کلمات کلیدی: سمنان