مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام تأکید کرد:
مالیات مهم‌ترین عامل هدایت منابع به سمت تولید

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام، مالیات را مهم‌ترین عامل انتقال منابع به بخش دولتی و هدایت آن‌ها به سمت تولید عنوان کرد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، عباسپور، مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام با حضور در برنامه رادیویی «بهار ایلام» با اشاره به نام‌گذاری سال جدید با عنوان «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری، نظام مالیاتی را کانالی مناسب برای تأمین منابع موردنیاز دولت و ارائه خدمات مطلوب به مردم دانست و افزود: عواید حاصل از مالیات می‌تواند جهت توسعه زیرساخت‌های تولیدی بکار گرفته شود و موجبات افزایش تولید و اشتغال را فراهم آورد.
وی در ادامه به تشریح اقدامات این اداره کل در سال 97 و برنامه‌های سال 98، توزیع عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده و تکالیف مودیان پرداخت و تحقق 100 درصدی درآمدهای مالیاتی پیش‌بینی‌شده استان در سال 97 را نشانه مشارکت مردم در توسعه اقتصادی استان ارزیابی و از مودیان مالیاتی استان تقدیر و تشکر کرد.
عباسپور، مالیات بر ارزش‌افزوده را از مهم‌ترین درآمدهای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها دانست و اظهار داشت: از سال 1387 تاکنون بیش از 200میلیارد تومان از محل عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده بین شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، امور عشایری، آموزش و پروش و ورزش و جوانان استان ایلام توزیع‌شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تکالیف مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی اشاره کرد و ارائه اظهارنامه عملکرد، اظهارنامه مالیات بر ارزش‌افزوده و فهرست معاملات فصلی را بخشی از این تکالیف عنوان کرد.


تاریخ خبر: 1398/01/26
کلمات کلیدی: ایلام