مدیر کل امور مالیاتی اصفهان خبر داد:
ارایه مشوق های مالیاتی با تدوین بسته حمایتی

مدیر کل امور مالیاتی اصفهان از ارایه مشوق های مالیاتی جهت واحدهای تولیدی و غیر تولیدی با تدوین بسته حمایتی خبر داد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مهدلو، مدیر کل امور مالیاتی اصفهان در نشست مشترک خبری باحضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری به تشریح بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان از واحدهای تولیدی و غیرتولیدی پرداخت.
مهدلو در این جلسه افزود: این بسته حمایتی به تمام واحدهای تولیدی بخش خصوصی و افراد حقیقی حتی اگر دو کارگر داشته باشند و برای واحدهای خدماتی هم که بیش از 50 کارگر دارند اختصاص می‌یابد.
مدیر کل امور مالیاتی اصفهان گفت: شرایطی برای مالیات دهندگان در نظر گرفته شده تا انگیزه بیشتری برای پرداخت مالیات داشته باشند و این بسته بر پایه نظام جامع مالیاتی ارائه شده است و یکی از محورهای این بسته، حذف عنوان مالیات علی رأس برای کاهش مشکلات ناشی از اختلاف مودی و سازمان مالیاتی است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: سال های گذشته بانک های اطلاعاتی در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور نبود اما اکنون با تهیه این بانک های اطلاعاتی براحتی می توانیم به اطلاعات مربوط به فعالیت های اقتصادی دست یابیم و شناسایی درآمدهای مالیاتی اشخاص برای سازمان مالیاتی کار چندان سختی نیست و این سازمان وقوف نسبتا کاملی به درآمدهای افراد داشته و بهتر است که افرادی که فرار مالیاتی دارند خود در پی شفاف‌سازی درآمدهایشان باشند.
مدیر کل امور مالیاتی اصفهان، از تولیدکنندگان و سایر مودیان درخواست کرد تا درآمدهای واقعی خود را اعلام کنند زیرا در صورت عدم ثبت درآمد واقعی، مودی مالیاتی شامل پرداخت جریمه و پولشویی شده که جرم به حساب می‌آید و می‌تواند تبعات ویژه‌ای را در برداشته باشد، بنابراین فعالان، با آرامش، درآمد اصلی را اعلام کنند و نگرانی نداشته باشند.
مهدلو با اشاره به اقدامات انجام شده درخصوص فرار مالیاتی افزود:اداره کل امور مالیاتی اصفهان در زمینه فرار مالیاتی تاکنون به خوبی عمل کرده و فرارهای مالیاتی شناسایی شده و در حال وصول هستیم و برای جلوگیری از فرار مالیاتی، همه باید کمک کنند، تا نهایتا رضایت مردم حاصل شود.
در ادامه،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان افزود:استانداری مجموعه‌ای نظارتی، حاکمیتی و سیاستگذار است و باید سیاست‌های نظام که رونق تولید در سال جاری است را اجرایی کند و یکی از اقداماتی که در این راستا انجام شده، تدوین بسته‌های حمایتی برای واحدهای تولیدی و غیرتولیدی توسط اداره کل امور مالیاتی اصفهان است تا با توجه به شرایط سخت اقتصادی به این واحدها کمک شود.
مدیر کل امور مالیاتی اصفهان در خاتمه تاکید کرد: یکی از مباحثی که مودیان با آن مشکل داشتند، عدم آگاهی و ابهام از قوانین مالیاتی بود و در بسته جدید نیز این موضوع مورد تأکید قرار گرفته و در سال گذشته نیز، برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌های آموزشی مالیاتی 13 برابر نسبت به دوره قبل رشد داشته است.


تاریخ خبر: 1398/04/04
کلمات کلیدی: اصفهان