مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی تاکید کرد:
ضرورت تشکیل شعبه ویژه دادرسی جرائم اقتصادی و مالی

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: برخورد مضاعف قانونی با مجرمان مالیاتی علاوه بر کاهش این جرائم، موجب تأمین درآمدهای دولت شده و این مهم با تشکیل شعبه دادرسی ویژه جرائم اقتصادی و مالی محقق می‌شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حسن کوماسی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با بیان اینکه نیازمند ورود نظام قضایی به پرونده‌های مالیاتی هستیم، اظهار داشت: واسطه ها با سوءاستفاده از دارندگان کارت‌های بازرگانی و کارت‌های پیله‌وری علاوه بر کسب سودهای کلان، موجب تضییع درآمدهای دولت، ایجاد بدهی‌های سنگین برای دارندگان کارت ها و سود مضاعف برای تاجرانی می‌شوند که نظام مالیاتی را نادیده می‌گیرند.
وی با تأکید بر ضرورت همکاری بیش از پیش نظام قضایی در موضوع پرونده‌های مالیاتی، تصریح کرد: راه‌اندازی شعبه‌های دادرسی ویژه برای پرونده‌های مالیاتی در ارومیه، ماکو و یکی از شهرستان‌های جنوب استان و استقرار قضات ویژه در این دادگاه‌ها به وصول درآمدهای مالیاتی از طریق مقابله با اقدامات مجرمانه کمک شایانی می‌کند.
این مقام مسئول به بدهی یک هزار و 500 میلیارد تومانی از محل اجاره کارت‌های بازرگانی به نظام مالیاتی اشاره کرد و افزود: این مبلغ، اصل بدهی از محل کارت‌های بازرگانی است که در صورت وصول، کل درآمدهای مالیاتی استان در سال جاری تأمین می‌شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان غربی با اشاره به سوءاستفاده برخی شرکت‌ها از معافیت‌های قانونی مناطق آزاد، اعلام کرد: برخی افراد با ایجاد شرکت‌های صوری در سال‌های گذشته، اقدام به پول‌شویی و فرار مالیاتی در منطقه آزاد ماکو کرده‌اند که شناسایی شده و نیازمند پیگیری قضایی هستند.
وی همچنین به بدهی 135 میلیارد تومانی پیله‌وران مناطق مرزی به نظام مالیاتی در استان اشاره کرد و افزود: در این میان بین واردکننده و پیله‌وران، واسطه‌هایی وجود دارند که سودهای بالایی کسب کرده‌اند، اما پیله‌وران مناطق مرزی که حداقل درآمد را دارند، درگیر موضوع شده و ورود دستگاه‌های امنیتی و قضایی به این پرونده‌ها، موجب تسهیل روند اخذ مالیات از تاجران اصلی می‌شود.
کوماسی در بخش دیگری از سخنان خود به رشد 35 درصدی وصول مالیات در سال 98 اشاره و ادامه داد: با وصول یک هزار و 165 میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی، توانستیم 99 درصد بودجه استان در سال گذشته را محقق کنیم. همچنین مجموع وصول مالیات با ردیف استانی و ملی و عوارض در سال گذشته، بالغ بر یک هزار و 400 میلیارد تومان بود.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با بیان اینکه سال گذشته 212 میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی، بین 44 شهرداری و دهیاری استان توزیع شد، گفت: تحقق درآمدهای مالیاتی دولت با تعامل، همکاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها صورت گرفته است.


تاریخ خبر: 1399/04/04
کلمات کلیدی: