مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان تأکید کرد:
مالیات از ابزارهای توسعه اقتصادی و ارتقای عدالت اجتماعی است

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان مالیات را یکی از ابزارهای توسعه اقتصادی کشور برشمرد و عنوان کرد: با اصلاحات بنیادین در نظام مالیاتی ازجمله هوشمند سازی، به دنبال افزایش کارآیی، ارتقای عدالت مالیاتی، تحقق توسعه و عدالت اجتماعی هستیم.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، انوری، مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان در دیدار با رئیس نظام پزشکی استان گفت: در سال جهش تولید رویکرد اداره کل امور مالیاتی استان مبتنی بر حمایت همه‌جانبه از واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی است و وصول درآمدهای مالیاتی با رعایت حمایت از تولیدکننده و پیشگیری و مقابله با فرار مالیاتی صورت می‌گیرد.
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان ضمن تأکید بر حفظ جایگاه پزشکان تصریح کرد: پزشکان ضامن سلامت جامعه هستند و نقش بی‌بدیلی در سلامت جامعه دارند و با برنامه‌ریزی های صورت گرفته در جهت اخذ مالیات عادلانه، اقدامی اساسی و زیربنایی در اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و اخذ مالیات عادلانه با کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایتمندی مودیان خواهیم داشت.
انوری اظهار امیدواری کرد: با همدلی و همکاری نظام پزشکی استان شاهد اجرایی شدن تفاهم‌نامه امضاشده بین سازمان امور مالیاتی کشور و نظام پزشکی در سطح استان باشیم.
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان نصب دستگاه کارت‌خوان را یک الزام قانونی در جهت شفافیت و عدالت مالیاتی برشمرد و عنوان کرد: اداره کل امور مالیاتی استان آماده هرگونه همکاری با جامعه پزشکی جهت رفع ابهامات در خصوص مسائل مالیاتی است.
انوری با بیان اینکه نصب صندوق فروش زمینه‌ساز شفافیت فعالیت‌های اقتصادی و عدالت مالیاتی است و تحقق این امر به عدالت مالیاتی و توسعه اقتصادی کشور کمک می کند، خاطرنشان کرد: نصب کارت‌خوان در مراکز پزشکی لازمه تحقق عدالت مالیاتی و افزایش درآمدهای مالیاتی است.
در ادامه این جلسه دکتر شکرالهی، رئیس نظام پزشکی استان سمنان، نیز پرداخت مالیات و تمکین به قانون را مهم خواند و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی میزان درآمدهای نفتی بسیار کاهش‌یافته و ازاین‌رو می‌بایست پرداخت مالیات به‌عنوان یک اصل موردتوجه قرار گیرد.
دکتر شکرالهی ادامه داد: پرداخت مالیات یک وظیفه اجتماعی است که همگی ملزم به پرداخت آن می‌باشند لکن گاهی ابهاماتی در خصوص مالیات پزشکان مطرح است که برخی از پزشکان را با چالش مواجه نموده است.
رئیس نظام پزشکی استان سمنان در پایان‌بر لزوم همکاری میان جامعه پزشکی و امور مالیاتی استان از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی و رفع ابهامات ایجادشده تأکید نمود.


تاریخ خبر: 1399/05/08
کلمات کلیدی: