معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان امور مالیاتی کشور تأکید کرد: مالیات ستانی همراه با مردم داری
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان امور مالیاتی کشور بر "وصول با اصول" مالیات همراه با لحاظ کردن شرایط اقتصادی مردم تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان ایلام، دکتر نادر جنتی صبح امروز در بازدید از اداره کل امور مالیاتی استان، ضمن برگزاری جلسه با مدیران و بررسی وضعیت مالی و منابع انسانی این اداره کل، در سخنانی، اصلی ترین رویکرد مالیات را تأمین درآمدهای دولت ذکر کرد و تکریم مردم و بررسی دقیق و کارشناسی در اخذ مالیات را خواستار شد.
وی جنبه سیاسی و حاکمیتی مالیاتی را مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه هدف مبنایی مالیات ارائه خدمات بهتر به مردم است، بایستی همواره رضایت مردم سرلوحه کار ما باشد و از مواد قانونی و تبصره ها و آیین نامه ها به نفع مردم بهره بگیریم.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور، مردم داری و برخورد مناسب با مودیان مالیاتی را موثرترین راهکار برای رسیدن به اهداف دولت ارزیابی کرد و همکاری با ارگانهای نظارتی، ارتقای سلامت اداری، تکریم مردم، و توجه به نظم و انضباط اداری در ادارت امور مالیاتی را مورد تأکید قرار داد.
جنتی با بیان اینکه مأموران مالیاتی هنگام نوشتن مالیات بایستی خود را جای مودی مالیاتی تصور کنند، افزود: رعایت حال مودیان به ویژه مودیان با درآمدهای پایین همواره باید مد نظر آنان باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان امور مالیاتی کشور با تأکید بر اینکه نباید کمترین ناعدالتی و اجحافی در حق مودیان مالیاتی به وجود آید گفت: معیار در مالیات، قانون، وضعیت واقعی، و شرایط اقتصادی مودیان بر اساس اسناد، مدارک و اطلاعات است.
عبدالرضا اسلامی مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور در این جلسه با اشاره به شرایط تحریم و مسئله صادرات نفت، تصریح کرد: از آنجا که مهمترین راهکار برای رهایی از اقتصاد نفتی، اداره کشور با مالیات است، همه ما وظیفه داریم به عنوان سربازان جبهه اقتصادی در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.
وی عدالت را از رسالتهای اصلی انقلاب اسلامی و موضوع مالیات را از اصلی ترین مجاری اجرای عدالت دانست و افزود: در نظر گرفتن شرایط مردم و اقشار کم درآمد در نوشتن مالیات در شرایط کنونی از برنامه های مورد تأکید مدیران سازمان امور مالیاتی کشور است.
مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه دشمن به صورت جدی در صدد ایجاد نارضایتی در بین مردم است، گفت: چنانچه شرع و قانون معیار کار و رضایتمندی مردم هدف ما باشد و فریضه امر به معروف و نهی از منکر در سیستم اداری جریان یابد، اهداف دولت جمهوری اسلامی در موضوع مالیات به خوبی محقق می شود.
اسلامی در پایان گفت: خوشبختانه اداره کل امور مالیاتی استان ایلام در بحث سلامت اداری از ادارات خوشنام و سرآمد در سطح کشور است.
سعید کریمی مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت درآمدهای مالیاتی و منابع انسانی این اداره کل اعلام کرد: با مشارکت خوب مردم، حمایت مدیران استان و تلاش همکاران، برنامه های پیش بینی شده استان ایلام کاملا محقق شده و از محل درآمدهای مالیاتی، اعتبارات و منابع شایان توجهی به توسعه استان در بخشهای شهری و روستایی اختصاص یافته است.
همچنین آقایان جنتی و اسلامی ضمن بازدید از ساختمان در حال احداث اداره کل امور مالیاتی استان ایلام با استاندار ایلام، مدیران کل راه و شهرسازی و سازمان بازرسی استان دیدار و گفتگو کردند.

تاریخ خبر: 1399/06/30
کلمات کلیدی: مالیاتی ایلام