امید علی پارسا :
همه ارکان و همکاران سازمان امور مالیاتی، مجاهدانه تر، عالمانه تر، مخلصانه تر و منصفانه تر از همیشه ایفای نقش می کنند.

دکتر پارسا
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، ضمن حمایت از تلاش مدیران و کارکنان این دستگاه، تاکید کرد: همکاران خدوم، شریف و پاکدست سازمان امور مالیاتی کشور، عالمانه تر، مجاهدانه تر، مخلصانه تر و منصفانه تر از همیشه در عرصه نظام مالیاتی ایفای نقش می کنند.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر امید علی پارسا، با ذکر این مطلب و در دفاع از عملکرد و رفتار کارکنان این دستگاه عنوان کرد: حمایت همه جانبه از قاطبه همکاران خدوم، شریف، درستکار و پاکدست، مسئولیت و وظیفه شخص بنده و وزیر محترم و معاونین محترم وزارت امور اقتصادی و دارایی است و مدیران استانها نیز با این نگاه و با تدبیر و صبر و حوصله بیشتر و بهتر از گذشته امورات اجرایی را مدیریت و به نتیجه برسانند. یقینا خدای رحمان و رحیم کمک حال و راهنمای ماست و عمده مسایل مالیاتی کشور، در سطح ملی و سران قوا، قابل حل می باشد.
وی خاطرنشان کرد: لازم است با تمرکز و هوشیاری هر چه تمامتر، در مسیر تحقق اهداف و وظایف سنگین خود گام برداریم و با شجاعت، تدبیر و متانت به دنبال اعاده حیثیت و حل مسایل بنیادین نظام مالیاتی کشور «به عنوان سنگ زیرین آسیاب توسعه و عدالت کشور» با استفاده از ظرفیت های هر سه قوه باشیم.
معاون وزیر امور اقتصادی ودارایی عنوان داشت: بنده و تمامی همکاران عزیزم در دستگاه مالیاتی، اعم از مدیران و کارکنان خدوم و پرتلاش از یکطرف، در مقابل ملت و نظام مسئولیم و از طرف دیگر نحوه رفتار و عملکرد ما در نزد خداوند نیز باید قابل دفاع باشد. از این حیث، با وجود همه مسایل و مشکلات فراروی اقتصاد کشور و به ویژه تنگناهایی که نظام مالیاتی با آن رو به روست، باید عالمانه تر، مجاهدانه تر، مخلصانه تر و منصفانه تر از همیشه، برنامه های اولویت دار این سازمان از جمله، «وصول با اصول» و «هوشمند سازی نظام مالیاتی» را عملیاتی می کنیم و انشاالله از همه ظرفیت های و توانمندی های همکاران در مسیر توسعه پایدار و همه جانبه، تحقق عدالت اجتماعی و ارتقای تمکین داوطلبانه مودیان و رضایت مندی ایشان بهره ببریم.
دکتر پارسا بیان داشت: در این مسیر پر فراز و نشیب، محافظه کاری و اندیشه حفظ پست و جایگاه و مسئولیت اداری هیچ جایگاهی ندارد و همه ما خود را وقف کشور نموده ایم.
وی با اشاره به بخشی از سخنان گوهربار مولا امیرالمومنین (ع) در مذمت دنیا و عدم دلبستگی به امور مادی و دنیوی، اظهار داشت: ما قاطبه کارگزاران و کارکنان نظام مالیاتی، همچون مولایمان برای امور مادی در شرایطی که ملت شریف ایران با مشکلات فزاینده ای رو به رو هستند، ارزشی قایل نیستیم و خدمت به مردم و رفع مشکلات و نیازهای آنها، واجب ترین وظیفه و تکلیف ماست.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور همچنین تاکید کرد: در این شرایط خطیر، همه مدیران و کارکنان این دستگاه، اهدافی مهمی همچون مدرن سازی و هوشمند سازی نظام مالیاتی، مقابله با فرار مالیاتی، کاهش فساد اداری و همچنین ارتقای فرهنگ مالیاتی و حمایت محدود و مشروط و تضمین دار از تولید کنندگان واقعی( نه دزدان و فراریان مالیاتی یا همان غارتگران بیت المال در پوشش شرکتهای صوری و فاکتورهای صوری و ...) را بر خود فرض می دانیم و انشاءالله با پیگیری هوشمندانه و جهادی، تهدیدات پیش رو را به فرصت تبدیل می کنیم .


تاریخ خبر: 1399/09/17
کلمات کلیدی: اتکا به مالیات مالیات پاک ترین درآمد   صفحه نخست
 آخرین اخبار