مدیر کل امور مالیاتی زنجان گفت:
افزایش رضایت مندی مودیان با خدمات الکترونیک مالیاتی

مدیر کل امور مالیاتی زنجان اظهار داشت: راه اندازی درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی موجب افزایش رضایت مندی مودیان است. به گزارش رسانه مالیاتی ایران، رضوی، مدیر کل امور مالیاتی زنجان با اشاره به راه اندازی درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی گفت: امکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع الخروجی از طریق این درگاه ملی برای عموم شهروندان فراهم می شود.
رضوی افزود: راه اندازی درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی موجب افزایش رضایت مندی مودیان است و با الکترونیکی شدن خدمات مالیاتی، ارتباط مودیان با ادارات مالیاتی به کمترین میزان کاهش می یابد و به تبع این امر، فساد اداری و هزینه های وصول مالیات نیز به شدت تقلیل می یابد.
مدیر کل امور مالیاتی زنجان گفت: تسریع و توسعه خدمات الکترونیک به ذینفعان سازمان، ارائه اطلاعات مورد نیاز مودیان مالیاتی از سوابق پرونده های مالیاتی، یکپارچه سازی اطلاعات مودیان در یک درگاه واحد، کاهش مراجعات حضوری مردم به ادارت امور مالیاتی، افزایش رضایت مندی مودیان وکاهش مصرف کاغذ، از مهمترین اهداف اجرای این پروژه ملی به شمار می رود.
وی در ادامه با اشاره به این که درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی My.tax.gov.ir و با شعار «هر ایرانی یک مودی»، همینک آماده خدمات ‎ رسانی به مودیان مالیاتی می باشد، افزود: از طریق این پنجره واحد الکترونیک، حدود 25 خدمت مالیاتی به عموم شهروندان و مودیان بطور متمرکز و به صورت الکترونیک ارایه می شود که از جمله این خدمات می توان به مشاهده پرونده های مالیاتی در بخش مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده، کارتابل ابلاغ الکترونیک، ارایه اظهارنامه ‎ های مالیاتی، رفع تعهدات ارزی و ... اشاره کرد .
رضوی هم چنین گفت: سایر اقداماتی که شهروندان برای انجام آن نیازمند مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی یا سایر مراجع بودند از جمله پرداخت قبوض مالیاتی، دریافت گواهی نقل و انتقال موضوع ماده 187 قانون مالیات ‎ های مستقیم، استعلام ممنوع الخروجی، استعلام بدهی مالیاتی، استعلام مالیات خریداران سکه و ... نیز از طریق این درگاه ملی قابل ارایه به مردم است.
مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان در خاتمه با بیان اینکه خدمات الکترونیک مالیاتی روز به روز تکامل یافته و خدمات مطلوبتری را به صورت الکترونیک به مودیان ارایه خواهد کرد، گفت: از جمله خدمات در دست طراحی می توان به مشاهده فرآیندهای رسیدگی و قطعیت، درخواست بخشودگی جرائم، درخواست تقسیط بدهی مالیاتی، درخواست ثبت و پیگیری اعتراض، ارسال اظهارنامه های مشاغل و مستغلات استیجاری و ارث، اعلام عدم فعالیت،تعطیلی،شروع به کار و یا تغییر کاربری، درخواست استرداد، درخواست رفع محدودیت تبصره 4 ماده 186 قانون مالیات های مستقیم درخواست ارسال اظهارنامه به بورس، درخواست تمکین برگه های مالیاتی و مشاهده مالیات تکلیفی پزشکان اشاره کرد که در آینده، این خدمات به شکل موثری به مودیان ارایه خواهد شد.


تاریخ خبر: 1400/03/09
کلمات کلیدی: